Menu Close

STEAM veikla ” Animacijos magija”

Vasario 6 d. Raseinių r. Girkalnio pagrindinės mokyklos trečiokai keliavo animacijos laiko mašina! Dalyvaudami respublikinėje nuotolinėje STEAM edukacijoje „Animacijos magija“, mokiniai nusikėlė į tolimus Didžiosios Britanijos ir Airijos karalienės Viktorijos laikus, kuomet Anglijoje 1834 metais William George Horner išrado zoetropą. Tai buvo modernus Viktorijos laikų žaislas. Žiūrint į atskirus vaizdus greitai besisukančiame zoetrope, susidaro judančio vaizdo iliuzija. Taip zoetropas tapo animacijos istorijos pradžia.
STEAM pamokoje mokiniai susipažino su animacijos istorija ir išsiaiškino animacijos principus. Jie patys piešė, karpė ir taikė kadrus, gamino savo zoetropus. Nelengvas gaminimo procesas iš mokinių pareikalavo kruopštumo ir susikaupimo. Draugiškai, vieni kitiems padėdami, užduotį vaikai puikiai įveikė. Kiekvienas pasigamino istorinį animacijos prietaisą – Zoetropą! Galiausiai, sukdami optinį žaislą, iš ratu nupieštų paveikslėlių sekos pamatė judesio iliuziją. Kurdami šį žaislą trečiokai sužinojo apie ankstyvuosius optinius prietaisus. Prietaisui pasigaminti vaikai naudojo antrines žaliavas: senus kompaktinius diskus, kartono dėžes, lazdeles, teptukus. Zoetropai iškeliavo namo, kur, galbūt, jie dar bus tobulinami, kuriamos naujos animacijos.
Edukacijos metu mokiniai ne tik pamatė savo pieštą animacijos filmuką zoetrope, bet ir sužinojo, kaip sukurti panašios animacijos rezultatą kompiuteriu, susipažino su kompiuterine animacijos kūrimo programa Hippani Animator5. Už nuotolinę STEAM edukaciją esame dėkingi Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos IT mokytojai ekspertei, STEAM code Academy įkūrėjai Snieguolei Bagočienei.
Pradinių klasių mokytoja metodininkė Regina Klevinskienė
Skip to content