Menu Close

Projekto partnerių susitikimas Nyderlanduose

Sausio 16-20 dienomis su dar dviem mokyklos mokiniais ir mokytoja buvau  Erasmus+ projekto “Think Global, Act Digital” partnerių susitikime  –  vienoje  įsimintiniausioje gyvenimo kelionėje  Nyderlanduose, Almeres mieste. Mes atstovavome ne tik savo mokyklą, bet ir Lietuvą . Taigi, pasidalinsiu tuo, ką pats patyriau…

Atvykome į labai šiuolaikišką miestą, Almere. Tai yra jauniausias miestas Nyderlanduose, kuris įsikūrė vos 1976m.  –  tada buvo pastatytas pirmasis pastatas.  Miestas yra labai jaukus, pritaikytas patogiam žmonių gyvenimui. Pastebėjau, kad olandai mieliau trumpus atstumus įveikia dviračiais, nei automobiliu. Taip pat ten  yra puikiai išvystytas viešasis transportas, juo ypač paprasta naudotis ir jie važiuoja gana dažnai (maždaug  kas 5-7 minutes).

Atvykome į mokyklą (Oostvaarders college), kurioje pristatėme savo kultūrą, kalbą ir apskritai visa tai, kas susiję su šalimi, taip pat susipažinome su mokykla. Ši mokykla yra išties aukšto lygio, joje orientuojamasi į mokinio interesus ir mokinys čia yra aprūpintas viskuo, ko tik gali prireikti (nuo pieštukų dailei iki nešiojamųjų kompiuterių). Nyderlandai turi nerealią švietimo sistemą, kur pradinę mokyklą baigę mokiniai skirstomi į tris lygius ir pagal lygį jie mokosi atitinkamą kiekį laiko. Vieniems užtenka trejų metų ir eina mokytis profesijos, kiti mokosi dar penkerius ir gali rinktis universitetą. Mokykla turi 8 sporto sales, daug puikiai įrengtų laboratorijų, kabinetus su langais iš koridoriaus puses, bei sujungiamas klases.

Apie patį projektą: projektas buvo apie šiuolaikiškąsias technologijas. Buvo pristatytos tokios programos, kaip: “PowToon”,”GreenScreen”, “ToonyTool”, bei programuotojas iš Rumunijos su mumis pasidalino “HTML” ir “CSS” kodavimo subtilybėmis. Be mūsų mokyklos atstovų čia buvo mokiniai iš dviejų Turkijos mokyklų, iš Rumunijos Targu Mures  bei Italijos, Romos mokyklos mokiniai.

Vieną popietę keliavome į Nyderlandų sostinę. Amsterdame aplankėme Anos Frank namą. Ten prisiminėm Anos Frank bei jos šeimos istoriją.

Prieš paskutinę mobilumo dieną nuvykome į Batavia, kur  turėjome ekskursiją po laivą, bei muziejų. Laivas pastatytas 1628m., juo pirkliai  gabeno  prekes iš Indokinijos. Kelionė trukdavo apie 2 metus, dažniausiai olandų pirkliai gabendavo prieskonius. Tai buvo labai pelningas verslas. Gidas mums papasakojo galybę istorijų iš laivo, o tai buvo iš ties įdomu, nes Olandija  tuo metu buvo tikrai stipri jėga Europoje, bei jūroje.

Baigdamas norėčiau pasakyti, jog esu laimingas turėjęs tokią neeilinę galimybę dirbti su šiuo projektu, pašniukštinėti kitos tautos kultūrą, bei istoriją iš arti. Pasikartosiu, tai buvo viena iš geriausių gyvenimo patirčių, kurios tikrai nepamiršiu…

Girkalnio pagrindinės mokyklos 9 kl. mokinys Rytis Morkus

Skip to content