Menu Close

“Think Global, Act Digital”

Baigiamasis projekto susitikimas Rumunijoje
 
Kovo 12 – 13 dienomis Girkalnio mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aleksandra Liutko – Alijauskė ir anglų kalbos mokytoja, projekto koordinatorė Loreta Vaičiulienė dalyvavo Erasmus+ programos KA226 „Think Global, Act Digital“ baigiamajam projekto partnerių susitikime Targu Mures mieste, Rumunijoj.
Susitikimą organizavo projektą koordinuojanti mokykla – Friedrich Schiller gimnazija. Be atstovų iš Lietuvos, šiame susitikime dalyvavo partneriai iš Olandijos, Ispanijos, Italijos, Turkijos ir Rumunijos. Koordinatorė pasidžiaugė jau įgyvendintomis veiklomis, projekto metu pagamintais produktais, supažindino su dar mūsų visų laukiančiais iššūkiais prieš pateikiant galutinę ataskaitą. Visi partneriai pristatė savo šalyse įgyvendintus sklaidos renginius. Šio vizito metu aplankėme tame pačiame mieste įsikūrusius partnerius Universiteto Alumnų grupę ir programavimo-leidybinę grupę. Laisvu nuo oficialių susitikimų metu apžiūrėjome Targu Mures miestą, nuvykome į kurortinį miestelį Sovata, garsėjantį sūriais ežerais ir šiltais šaltiniais.
Įgyvendintas labai ambicingas projektas, kurio metu sukurti trys intelektiniai produktai. Vienas iš jų – bendras produktas ankstyvajam anglų kalbos mokymui:
 
Erasmus+ programos KA226 „Think Global, Act Digital“ video!
 
 
Erasmus+ programos projekto „Think Global Act Digital“ sklaidos renginys
 
Vasario 17 d., Palūkščio dvare „Rokynė“, įvyko Erasmus+ programos projekto „Think Global Act Digital“, Nr. 2020-1-RO01-KA226-SCH-095538, sklaidos renginys. Girkalnio pagrindinė mokykla kartu su partneriais iš Italijos (Romos), Rumunijos (Targu Mures) ir Turkijos (Iskenderun ir Salihli) mokyklų bei Targu Mures universiteto bei leidybinių programavimo įstaigų iš Rumunijos (Targu Mures) ir Ispanijos (Madrido) vykdo Erasmus+ programos Strateginių partnerysčių projektą, skirtą ugdymo turinio skaitmenizavimui.
Renginyje dalyvavo Raseinių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Asta Pagarauskaitė, kolegos iš kitų mokyklų, Raseinių Girkalnio pagrindinės mokyklos bendruomenės nariai.
Sveikinimo žodį renginio dalyviams tarė Girkalnio pagrindinės mokyklos direktorius Vytautas Bulotas. Mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aleksandra Liutko – Alijauskė supažindino su EK Skaitmeninio mokymo veiksmų planu 2021-2027 m. Renginio organizatorė anglų kalbos mokytoja Loreta Vaičiulienė pristatė Girkalnio pagrindinę mokyklą kaip ilgametę Erasmus + projektų dalyvę, supažindino su projekto „Think Global Act Digital“ įgyvendintomis veiklomis. Mokytoja pristatė IO3 suskaitmenintus pamokų planus ir mokinių kūrybinius darbus. Fizinio ugdymo mokytoja Inga Valinčienė pristatė projekto partnerių vykusios apklausos ataskaitą. Matematikos mokytoja Ramutė Stonienė renginio dalyvius supažindino su parengtu mokymosi vadovu. Renginio dalyviai taip pat buvo supažindinti su kai kuriais pamokoms naudingais IT įrankiais. 9 klasės mokiniai: Rytis Morkus ir Milgedas Dabašinskas pristatė IT įrankius ToonyTool ir PowToon. Anglų kalbos mokytoja Loreta Vaičiulienė pristatė Plotagon įrankį ir Formative platformą. Baigiamąjį pranešimą „(Ne) naudingi pasirinkimai“ pristatė Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos psichologė Jūratė Marcinkevičienė.
Raseinių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Asta Pagarauskaitė padėkojo mokytojai Loretai Vaičiulienei už surengtą sklaidos renginį, pristatant projekto veikas, už sukauptą 12 metų patirtį ir indėlį, padedant Raseinių rajono mokytojams dalyvauti Erasmus+ projektų veiklose.

Projekto partnerių susitikimas Nyderlanduose

Sausio 16-20 dienomis su dar dviem mokyklos mokiniais ir mokytoja buvau  Erasmus+ projekto “Think Global, Act Digital” partnerių susitikime  –  vienoje  įsimintiniausioje gyvenimo kelionėje  Nyderlanduose, Almeres mieste. Mes atstovavome ne tik savo mokyklą, bet ir Lietuvą . Taigi, pasidalinsiu tuo, ką pats patyriau…

Atvykome į labai šiuolaikišką miestą, Almere. Tai yra jauniausias miestas Nyderlanduose, kuris įsikūrė vos 1976m.  –  tada buvo pastatytas pirmasis pastatas.  Miestas yra labai jaukus, pritaikytas patogiam žmonių gyvenimui. Pastebėjau, kad olandai mieliau trumpus atstumus įveikia dviračiais, nei automobiliu. Taip pat ten  yra puikiai išvystytas viešasis transportas, juo ypač paprasta naudotis ir jie važiuoja gana dažnai (maždaug  kas 5-7 minutes).

Atvykome į mokyklą (Oostvaarders college), kurioje pristatėme savo kultūrą, kalbą ir apskritai visa tai, kas susiję su šalimi, taip pat susipažinome su mokykla. Ši mokykla yra išties aukšto lygio, joje orientuojamasi į mokinio interesus ir mokinys čia yra aprūpintas viskuo, ko tik gali prireikti (nuo pieštukų dailei iki nešiojamųjų kompiuterių). Nyderlandai turi nerealią švietimo sistemą, kur pradinę mokyklą baigę mokiniai skirstomi į tris lygius ir pagal lygį jie mokosi atitinkamą kiekį laiko. Vieniems užtenka trejų metų ir eina mokytis profesijos, kiti mokosi dar penkerius ir gali rinktis universitetą. Mokykla turi 8 sporto sales, daug puikiai įrengtų laboratorijų, kabinetus su langais iš koridoriaus puses, bei sujungiamas klases.

Apie patį projektą: projektas buvo apie šiuolaikiškąsias technologijas. Buvo pristatytos tokios programos, kaip: “PowToon”,”GreenScreen”, “ToonyTool”, bei programuotojas iš Rumunijos su mumis pasidalino “HTML” ir “CSS” kodavimo subtilybėmis. Be mūsų mokyklos atstovų čia buvo mokiniai iš dviejų Turkijos mokyklų, iš Rumunijos Targu Mures  bei Italijos, Romos mokyklos mokiniai.

Vieną popietę keliavome į Nyderlandų sostinę. Amsterdame aplankėme Anos Frank namą. Ten prisiminėm Anos Frank bei jos šeimos istoriją.

Prieš paskutinę mobilumo dieną nuvykome į Batavia, kur  turėjome ekskursiją po laivą, bei muziejų. Laivas pastatytas 1628m., juo pirkliai  gabeno  prekes iš Indokinijos. Kelionė trukdavo apie 2 metus, dažniausiai olandų pirkliai gabendavo prieskonius. Tai buvo labai pelningas verslas. Gidas mums papasakojo galybę istorijų iš laivo, o tai buvo iš ties įdomu, nes Olandija  tuo metu buvo tikrai stipri jėga Europoje, bei jūroje.

Baigdamas norėčiau pasakyti, jog esu laimingas turėjęs tokią neeilinę galimybę dirbti su šiuo projektu, pašniukštinėti kitos tautos kultūrą, bei istoriją iš arti. Pasikartosiu, tai buvo viena iš geriausių gyvenimo patirčių, kurios tikrai nepamiršiu…

Girkalnio pagrindinės mokyklos 9 kl. mokinys Rytis Morkus

Galvok apie globalų veiksmą skaitmeniniu būdu…

Mokslo metų paskutinę savaitę Girkalnio pagrindinėje mokykloje šurmuliavo ne tik vasaros pasiilgę mokiniai ir mokytojai, į šį šurmulį įsiliejo ir KA226 projekto „Think Global, Act Digital“ partneriai iš dar penkių šalių – Rumunijos, Turkijos, Ispanijos, Italijos ir Nyderlandų. Mokytojai, universiteto ir leidybinių įstaigų atstovai aptarė projekto veiklas ir siekiamą rezultatą – intelektinį produktą – suskaitmenintas pamokas. Dar prieš šį mobilumą projekte dalyvaujančios mokyklos parengė tam tikrą skaičių pamokų planų, pagal kuriuos EDU Soft Marketing programuotojai iš Targu Mures suskaitmenins ir mūsų pamokas pavers interaktyviomis.

Projekto tikslus paskelbė projekto koordinatorė, Targu Mures miesto Fridricho Šilerio gimnazijos direktorė Dana Bendris. Susitikimo metu buvo pristatyta tyrimo apie IT naudojimą nuotoliniame ugdyme partnerių mokyklose statistika, parengtas ir į visų projekto partnerių kalbas išverstas naudingų IT mokymosi platformų vadovas, EK Skaitmeninio mokymo veiksmo planas 2021-2027 metams, Powtoon platformos galimybės pamokose, svečiams buvo pravesta anglų kalbos pamoka naudojant IT įrankius ir platformas, tinkamus naudoti klasėje ir nuotoliniame mokyme, mūsų mokyklos mokinius universiteto dėstytojai supažindino su animacijos kūrimo programėle ir atliko užduotį. Mokyklos atstovai supažindino su Eduka, skaitmenine aplinka, naudojama Lietuvoje, su įtraukiojo mokymo politika, mokykla, mokyklos mokinių parengta pateiktimi apie Lietuvą.

Pirmą dieną mus priėmė Raseinių rajono savivaldybėje, kur svečiai buvo supažindinti su rajono švietimo situacija, pabendravo su Raseinių rajono mero pavaduotoju Kęstučiu Užemecku, savivaldybės administracijos direktoriumi Edmundu Jonyla, švietimo skyriaus vedėja Modesta Lukoševičiene ir specialistais.

Erasmus+ programa teikia dideles galimybes ne tik kurti, bendrauti bet ir pažinti šalių kultūrą. Po užsiėmimų mokykloje svečius supažindinome su Šiluva, Kauno Pažaislio vienuolynu, Vilniumi.

Kitas mūsų susitikimas liepos mėnesį vyks nuotoliniu būdu, o rudenį trijų mokinių laukia kelionė į Olandiją, Almere mokyklą.

Anglų kalbos mokytoja Loreta Vaičiulienė

Erasmus+ projekto “Think Global, Act Digital” įžanginis susitikimas
 
Liepos 7-10 dienomis Salihli miesto mokykloje Turkijoje, vyko Erasmus+ projekto “Think Global, Act Digital” įžanginis susitikimas. Mūsų mokyklą atstovavo mokyklos direktorius Vytautas Bulotas ir projekto koordinatorė mokykloje, anglų k. mokytoja Loreta Vaičiulienė. Šis projektas skirtas ugdymo turinio skaitmenizavimui, todėl susirinkę partneriai aptarė savo mokyklų nuotolinio ugdymo patirtį karantino metu, koordinatoriai iš Rumunijos Targu Mures mokyklos ir universiteto pristatė, kaip bus vykdomos projekto veiklos ateityje, Italijos mokyklos mokytojas Lorenzo pristatė projekto sklaidos planą. Susitikime dalyvavo Targu Mures (Rumunija) miesto švietimo direktorato direktorius Sabin Gavril Pascan, projekto partneriai iš Turkijos, Rumunijos, Ispanijos, Nyderlandų ir Lietuvos. Italijos atstovas darbo sesijose dalyvavo nuotoliniu būdu.
Jau rugsėjo mėnesį galime tikėtis skaitmeninių kursų ir mokytojams, ir mokiniams. Geriausiai kursuose dalyvavę ir pasirodę mokiniai turės galimybę savaitę praleisti Nyderlandų mokykloje.
 
 
Raseinių r. Girkalnio pagrindinė mokykla partnerio teisėmis dalyvauja programos ERASMUS + projekto „Think Global, Act Digital – Strong partnership to support digital education“ Nr. 2022-1-RO01-KA226-SCH-095538 (toliau – Projektas)įgyvendinime. Projekto veiklose dalyvauja švietimo įstaigos, universitetai ir švietimo leidybinės organizacijos iš šešių Europos Sąjungos šalių (Turkijos, Ispanijos, Italijos, Olandijos, Rumunijos, Lietuvos). Projekto tikslas – mokinių ir mokytojų, kuriems reikalinga pagalba įtraukimas, naudojant skaitmeninį turinį ir technologijas hibridinio arba nuotolinio ugdymo proceso organizavimo metu. Projekte dalyvaujančios organizacijos:
     
  Congregazione suore Francescane Missionarie del sacro cuore (gimnazija) Italija
  Oostvaarderscollege (gimnazija) Olandija
  Scoala Gimnaziala „Friedrich Schiller“ (gimnazija) Rumunija
  Asociatia Absolventilor Universitatii Petru Maior din Targu Mures (švietimo organizacija) Rumunija
  Sc Edu Soft Marketing Srl (švietimo srities leidybinė organizacija) Rumunija
  Asociación Instituto de Técnicas Educativas I.T. (švietimo organizacija) Ispanija
  Iskenderun Kiz Anadolu Imam Hatip Lisesi (gimnazija) Turkija
  Salihli 50. Yil Ortaokulu (švietimo srities leidybinė organizacija) Turkija
  Raseinių r. Girkalnio pagrindinė mokykla Lietuva
Skip to content