Menu Close

Vasario 16-osios minėjimas Girkalnio pagrindinėje mokykloje

Ikimokyklinio ugdymo grupių vaikai kartu su auklėtojomis: Kristina, Inesa, Vilma statė, piešė, kūrė, deklamavo…

Priešmokyklinio ugdymo vaikai visą savaitę kalbėjo, mąstė “Kas yra Lietuva?”, kaip ji atrodo, ką ji turi, koks kraštovaizdis, kas jos kaimynės, piešė Lietuvą, darė vėliavas. Atliko įvairias užduotėles, grupelėmis statė savo svajonių namus. Vasario 16-isios minėjimo proga vaikai išsakė savo mintis “Kuom graži mūsų Lietuva”, visi kartu kūrė vieną didelį svajonių namą, atsakė į pateiktus klausimus.

Priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogė Rūta Rukšėnaitė – Kleivienė

INTEGRUOTOS PAMOKOS “LIETUVA -TAI AŠ, LIETUVA – TAI MES”

                     Vasario 10 d. Girkalnio pagrindinėje mokykloje, pradinių klasių mokiniams vyko integruotos pamokos  “Lietuva -tai aš, Lietuva – tai mes”, skirtos paminėti Vasario 16 –ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose: klasėse skaitė kūrinėlius apie Lietuvą, rašė palinkėjimus, domėjosi Lietuvos istorija, vyko dėlionės „Lietuvos trispalvė“  varžytuvės. Ketvirtokai pasakojo, kuo svarbi vasario 16-oji. Viktorinos metu atpažino ir įvardino Lietuvos simbolius, atliko užduotis pagal gebėjimus Kahoot žaidime, sukūrė „Gražiausių lietuviškų žodžių žemėlapį“, draugiškai bendravo tarpusavyje dirbdami komandose. Ketvirtokai kvietė puošti šalį pavyzdingu mokymusi, geru elgesiu, darbštumu… Viktorinoje dalyvavęs mokyklos direktorius Vytautas Bulotas pasidžiaugė pradinukų pasiekimais ir gražiais darbais, palinkėjo gražios Vasario 16 –osios.

Pasitikdami Vasario 16-ąją vis iš naujo mokėmės vertinti ir jausti savo istoriją.                                                                                                                                   Pradinių klasių mokytoja Laima Macaitienė

Labai prasmingai tarp Sausio 13-osios ir Kovo 16- osios įsiterpia ir Lietuvių kalbos dienos. Juk, anot Vydūno, “Kalba- tautos vėliava”. Šiemet visi 5-10 klasių mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse “Kalba- tai miestas, į kurio statybą kiekvienas atneša savo akmenį”. Mūsų mokiniai pastatė miestą, kuriame saugomi lietuviški papročiai, tradicijos ir kalba. Simboliškai mieste iškilo ir televizijos bokštas. Pasak devintokų, pagaminusių šį bokštą, būtent Sausio 13- ąją pirmiausia buvo siekta nutildyti iš ten visai Lietuvai skleidžiamą žodį… Nepavyko…

Visa Girkalnio pagrindinės mokyklos bendruomenė nešina ryškiaspalviais Lietuvos vėliavos spalvų balionais atliko “flashmobą” – Lietuvos žemėlapį.

Skip to content