Menu Close

Saugesnio interneto savaitė

Saugesnio interneto diena – tai kasmetinė iniciatyva, kuri minima daugiau nei 150 pasaulio šalių.
Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir informacinėmis technologijomis.
Kas sekundę pasaulyje atsiranda vidutiniškai beveik 7 (6.😎 nauji socialinės medijos vartotojai, rodo portalo Datareportal.com surinkti ir 2023 m. spalį skelbiami duomenys. Tipinis socialinės medijos vartotojas aktyviai lankosi vidutiniškai 6,7 skirtingose socialinėse platformose kiekvieną mėnesį, o kasdien tam skiria vidutiniškai 2 val. ir 24 minutes. „Viską sudėjus, pasaulis kasdien praleidžia beveik 12 milijardų valandų naudojantis socialine medija, o tai sudarytų daugiau nei 1,35 milijono metų žmogaus egzistencijos.“
Minint šią diena, Visuomenės sveikatos specialistės Evos bei psichologės Jūratės iniciatyva, Girkalnio pagrindinės mokyklos mokiniai per 7 – 8 pamokas žiūrėjo filmą „TikTok Boom“. „Tiktok, Boom“ žvelgia į vieną įtakingiausių šių dienų socialinių platformų. Filmas nagrinėja algoritminę, sociopolitinę, ekonominę ir kultūrinę jos įtaką bei poveikį, kurį mums daro ši istoriją keičianti programėlė. Šis nuoseklus tyrimas sujungia nuoširdų susidomėjimą tiktoko bendruomene ir jos inovacijomis su sveiku skepticizmu, susirūpinimu dėl saugumo problemų ir iššūkių pasaulinei politikai. Tai – empatiškas filmas apie Z kartą, nagrinėjantis, ką reiškia būti savu skaitmeniniame pasaulyje.
Skip to content