Menu Close

Lietuvių kalbos dienos mokykloje

2023 metų Girkalnio pagrindinės mokyklos Lietuvių kalbos dienų „Maža garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savos gerai nemokėti…“ (J. Jablonskis) programa įgyvendinama sausio – kovo mėnesiais.
Sausio 17 dieną lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Virginija Krikščikienė ir bibliotekininkė Laima Butkienė 6,7,8 klasių mokinius supažindino su lietuvių kalbos dienų renginių planu. Mokiniai prisiminė pagrindinius lietuvių kalbos kilmės aspektus, jos reikšmingumą. Smulkiosios lietuvių tautosakos žinias mokiniai pasitikrino virtualioje viktorinoje „Moki žodį – žinai kelią“.
Minėdami lietuvių kalbos dienas, skirsime laiko pamąstymams, kuo kalba yra tokia svarbi mūsų gyvenime, kuo ji unikali, kaip prisidedame prie jos puoselėjimo ir išsaugojimo. Juk „kalba, kuria kalbam ir kuria didžiuojamės, yra mūsų kalba. Joje užtenka žodžių meilei ir neapykantai, džiaugsmui ir liūdesiui. Ji niekam negrasina, ji nieko neatstumia. Kaip ir visos, ji nori gyventi“ (Justinas Marcinkevičius).
Skip to content