Menu Close

Jaunųjų šaulių stovykla

Balandžio 12-13 d. mūsų mokykloje vyko jaunųjų šaulių pakopinė stovykla. Į stovyklą atvyko šauliai iš Ariogalos, Betygalos, Raseinių, Šiluvos, Nemakščių, Viduklės, Babtų ir Vilkijos mokyklų. Aktyviai dalyvavo ir mūsų mokyklos šauliai.
Po stovyklos atidarymo ir įsikūrimo, šauliams vyko teoriniai ir praktiniai užsiėmimai. Jaunieji šauliai dalyvavo rikiuotės, topografijos, ryšio užmezgimo ir perdavimo mokymuose. Šios išmoktos žinios buvo pritaikytos naktiniame žygyje, kurio metu reikėjo nusistačius koordinates, surasti pažymėtus orientyrus. Po žygio laukė skani, ant laužo virta kareiviška košė.
Kitą dieną, po pusryčių, jaunieji šauliai mokėsi praktinio išgyvenimo įgūdžių gamtoje. Mokymo instruktoriai praktiškai pademonstravo, kaip išvalyti vandenį, užsikurti laužą, pasigaminti maistą, naudojant sausą karišką davinį, palapinių statymo būdų, maskavimosi principų. Jaunuosius šaulius supažindino su nebylaus valdymo signalais.
Jaunieji šauliai atlikę praktines užduotis ir aptarę stovyklos rezultatus, stovyklavimą baigė.
Šaulių būrelio vadovas Ričardas Višinskas
Skip to content