Menu Close

Įtrauktis prasideda nuo manęs

Įgyvendinant programos Erasmus+ projekto „Patyriminis ugdymas. Augdamas Atsakingai Auginu“ veiklas 2022 m. lapkričio 3-9 d. Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos anglų kalbos mokytoja ir Raseinių r. Girkalnio pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui dalyvavo kursuose „Inclusion starts with I – Learning to live together“ (Įtrauktis prasideda nuo manęs – mokomės gyventi drauge) Madeiros saloje (Portugalijoje), Funšalyje. Kursus organizavo nevyriausybinė organizacija „New Horizons Malta“ (https://www.newhorizonsmt.com/), vedė šios organizacijos lektorė.

   Kartu su kursų dalyviais iš Lietuvos taip pat dalyvavo mokytojai, švietimo įstaigų vadovai, dėstytojai iš Rumunijos, Latvijos, Suomijos, Vokietijos ir Danijos. Septyniolika dalyvių, kursų metu, aptarė savo šalių švietimo sistemų ypatumus, pristatė mokyklas ar kitas švietimo įstaigas, kuriose dirba. Gilinosi į įtraukiojo ugdymo specifiškumą, problematiką, išbandė netradicinius ugdymo(-si) metodus, nagrinėjo stereotipų poveikį ugdymui, atliko komandos formavimo užduotis, ieškojo geriausių galimų konfliktų sprendimo būdų. Kiekvieną dieną nagrinėjama vis kita aktuali švietimui ir ugdymo procesui kursų tema, dalyviams sudarė sąlygas geriau pažinti kitų šalių švietimo sistemų privalumus bei įžvelgti galimus trūkumus, pasidalinti kolegiška patirtimi ir ieškoti bendrų idėjų tolimesniam bendradarbiavimui, partnerystės ryšiams.

   Kursų organizatoriai, ekskursijų metu, sudarė sąlygas dalyviams susipažinti su Portugalijos kultūra, apžiūrėti „Liepsnojančios žemės“ – Madeiros salą. Ekskursijų vadovė pristatė svarbiausias Madeiros ūkio šakas, gamtos, švietimo, kultūros bei gastronominį paveldą.

Kursų dalyvė Aleksandra Liutko-Alijauskė, Girkalnio pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Skip to content