Menu Close

Baigiamasis projekto partnerių susitikimas Stambule

Stambule vyko baigiamasis Erasmus+ projekto „Kindness against Cyberbullying“ („Gerumu prieš internetines patyčias“) partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Girkalnio pagrindinės mokyklos atstovai: penki mokiniai- Paulius, Gabija, Kamilė, Azra, Rugilė- ir dvi juos lydinčios mokytojos.
Kadikoy Halil Turkan pagrindinėje mokykloje susitiko projektą vykdantys partneriai iš Turkijos, Italijos, Rumunijos, Lenkijos ir Lietuvos. Mokiniai aptarė, ką jie turėtų daryti, jeigu patirtų internetines patyčias, kokios pasekmės laukia patiriančio patyčias ir to, kuris tai daro. Dirbdami grupėse jie kūrė ir pristatė situacijas, kaip reikėtų išvengti patyčių ar ką darytų, jeigu pakliūtų į tokią situaciją. Taip pat sukūrė plakatus, kurie visiems primintų žingsnius, padedančius įveikti internetines patyčias.
Kadikoy Halil Turkan mokiniai ir mokytojai supažindino partnerius su piešimo ant vandens – ebru – technika, tradicinių turkiškų šokių žingsneliais, visi kartu dalyvavo dirbtuvėlėse ir pasigamino turkų kultūroje populiarų apsaugos nuo blogio talismaną – akį. Po veiklų mokykloje lankėsi didžiuliame Fenerbachce futbolo klubo stadione. Šio klubo vartininkas – buvęs Kadikoy Halil Turkan mokyklos mokinys. Mokykla juo labai didžiuojasi. Taip pat mokiniai lankėsi ir tarptautiniame Lions klube, kur buvo supažindinti su populiariu stalo žaidimu GO.
Stambulas – didžiulis Turkijos miestas, kuriame, kaip teigia turkai, gyvena apie 20 milijonų gyventojų. Šį miestą Bosforo sąsiauris dalija į dvi dalis: Europą ir Aziją. Mokykla, kurioje buvome, įsikūrusi Azijos pusėje prie Marmuro jūros. Mokinius iš Girkalnio stebino žmonių gausa, rytinės automobilių grūstys gatvėse. Europinėje miesto dalyje visi susitikimo dalyviai lankėsi Miniturk parke, šventos Sofijos sobore, kuris šiuo metu yra veikianti mečetė, Bazilikos Cisternų muziejuje (senovėje čia buvo vandens rezervuarai), Topkapi rūmuose. Didelį įspūdį paliko rūmai, kuriuose kažkada gyveno Osmanų imperijos sultonai.
Projektas baigėsi. Mokiniai įgijo daug žinių, kaip išvengti internetinių patyčių, sukūrė ne vieną animacinį pristatymą šia tema. Susirado daug naujų draugų, su kuriais bendraudami tobulina anglų kalbą. Net dvidešimt mūsų mokyklos mokinių šio projekto įgyvendinimo metu buvo išvykę į trumpalaikius mokinių mainų vizitus į projekto partnerių šalis. Veiklos suteikė mokiniams galimybę pažinti kitas kultūras, pasitikėti savimi, mokė tolerancijos, savarankiškumo, atsakomybės, įtvirtino žinias apie internetinių patyčių daromą žalą, priminė, ką daryti jas patyrus, kaip elgtis, kad jų išvengtų. Įgyvendintas dvyliktas tarptautinis Erasmus projektas mokykloje. Kitais mokslo metais mokinių ir mokytojų laukia dar du nauji projektai. Tai galimybė pažinti, veikti, mokytis, tobulėti ir keliauti.
Projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja Loreta Vaičiulienė
Skip to content