Menu Close

Vaikų vasaros poilsio stovykla „Keliauk, sportuok, pažink“

Birželio 13 – 17 dienomis Girkalnio pagrindinės mokyklos 1 ir 3 klasės mokiniai dalyvavo vaikų vasaros poilsio stovykloje „Keliauk, sportuok, pažink“. Stovyklos tikslas – organizuoti ir užtikrinti kryptingą, turiningą edukacinę veiklą vaikų vasaros  atostogų metu. Stovyklos metu buvo siekiama, kad vaikai kuo daugiau būtų gryname ore, keliaudami pažintų gimtąjį kraštą, turiningai ir linksmai praleistų laiką. Stovykloje dalyvavo 17 mokinių ir 2 pedagogai.   
   Pirmoji stovyklos diena buvo skirta savo krašto pažinimui. Todėl  šią dieną mokiniai aplankė Dubysos regioninį parką ir poeto Jono Mačiulio – Maironio tėviškę ir gimtinę Pasandravio ir Bernotų kaimuose. Dalyvaudami edukacijoje „Kas gyvena pievoje“? moksleiviai susipažino su Dubysos regioninio parko edukacinėmis erdvėmis,  pievų tipais, įvairiais vabzdžiais, jų morfologija bei ekologija. Leidosi į nuostabaus grožio pievą, kurioje patys tinkleliais  gaudė drugelius ir kitus vabzdžius, gyvai juos apžiūrėjo.
   Antrąją dieną stovyklautojai leidosi į pažintinę kelionę po Panemunės kraštą. Aplankė Panemunės ir Raudonės pilis, Kartupėnų piliakalnį. Dalyvavo nuotykių kupinoje  edukacijoje „Pilies lobio ieškojimas“. Šio užsiėmimo metu mokiniai sužinojo, kokių sąsajų su Panemune turėjo Lietuvos didysis kunigaikštis Vytenis; kas, kada ir kokiu tikslu pastatė šią pilį, apžiūrėjo lankomas pilies erdves, archeologinius radinius. Vėliau gavę nuorodas,  pasinėrė į paslaptingą lobio ieškojimą ne tik pilyje, bet ir pilies parke. Dalyvaudami šioje edukacijoje mokiniai patyrė atradimo džiaugsmą, nes   turėjo galimybę bendradarbiaudami atlikti komandines užduotis bei priimti bendrus sprendimus.
    Trečią stovyklos dieną moksleiviai pažintinę kelionę tęsė Kaune. Aplankė Kauno pilį, Vytauto Didžiojo Universiteto botanikos soda, Lietuvos aviacijos muziejų. Dalyvavo edukacijoje „Kauno pilies istorijos mozaika“, kurios metu susipažino su spalvinga  pilies istorija, kuri tarsi sudėta iš skirtingų laikotarpių. Botanikos sode mokiniai sudalyvavo pažintinėje  ekskursijoje po VDU Botanikos sodą ir oranžeriją. Lietuvos aviacijos muziejuje  vaikai sužinojo apie lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno didvyrišką skrydį per Atlanto vandenyną, išgarsinusį Lietuvos vardą visame pasaulyje. Ši pamokėlė suteikė mums galimybę domėtis savo tautos didvyriais ir ugdyti nacionalinį pasididžiavimą.
   Ketvirtąją dieną stovyklautojai praleido istorijos apsuptyje – Kėdainių krašte. Aplankė Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centrą “Arnetų namas”   ir Pelėdų kaimą. Stovyklautojai pasiskirstę grupėmis sudalyvavo senųjų amatų edukacijose – “Keramika“  ir  „Vytelių pynimas”. Kurių metu susipažino su lietuvių liaudies keramikos tradicijomis ir istorija, puodžiaus amatu. Praktinio užsiėmimo metu mokiniai išbandė įvairius tradicinius keramikos dirbinių formavimo būdus, žiedimą bei mokėsi pasidaryti keraminį dirbinį. O susipažinę su vytelių auginimo specifika, medžiagos paruošimo ir pynimo technologijos ypatumais, mokiniai iš vytelių nusipynė po suvenyrą. Nuvykę į Pelėdnagius ir dalyvaudami ekskursijoje, stovyklos dalyviai susipažino su Pelėdų kaimo apylinkėmis ir pačia gyvenviete. Klausėsi  pelėdų ,,ūkavimo“, legendų, pasakų, pasakėčių ir įdomybių apie pelėdą. Pasigrožėjo  rištų pelėdų paroda, kurių vyriausiai – daugiau kaip 40 metų.

  Penktąją – paskutinę stovyklos dieną mokiniai vyko į Tauragę. Aplankė Tauragės krašto istorijos muziejų „Santaka“ ir dalyvavo edukacijoje „Archeologija įdomiai“. Pilies archeologijos bokšte mokiniai stebėjo edukacinį filmuką  apie baltų gentis, Tauragės regione gyvenusius skalvius ir žemaičius. Susipažino su darbo įrankių ir papuošalų raida bėgant šimtmečiams. Po teorinės dalies naudodami kinetinį smėlį vaikai patys galėjo statyti piliakalnius, kasti kanalus, pilti pylimus. Visos savaitės veiklas vainikavo fizinės jėgos ir ištvermės išbandymas Taurų nuotykių parke. O taip pat ir apdovanojimai už draugiškumą, aktyvų dalyvavimą, pagalbą vieni kitiems ir plačias šypsenas, kurios mus džiugino visos stovyklos metu.

    Niekas negali atstoti vasaros stovykloje patirtų įspūdžių. Nes svarbiausia – nepamirštama patirtis, istorijos įsisavinimas, smagūs renginiai ir šilta vasariška tarpusavio atmosfera.

  Stovyklos vadovės Jūratė Jokubauskienė ir Rolanda Gobiūnienė

Skip to content