Menu Close

Vaikų vasaros poilsio stovykla „Keliauk, sportuok, pažink“

Birželio 10 – 14 dienomis Girkalnio pagrindinės mokyklos 1 ir 3 klasės mokiniai dalyvavo vaikų vasaros poilsio stovykloje „Keliauk, sportuok, pažink“. Stovyklos tikslas – organizuoti ir užtikrinti kryptingą, turiningą edukacinę veiklą vaikų vasaros atostogų metu. Stovyklos metu buvo siekiama, kad vaikai kuo daugiau būtų gryname ore, keliaudami pažintų gimtąjį kraštą, turiningai ir linksmai praleistų laiką. Stovykloje dalyvavo 17 mokinių ir 2 pedagogai.
Pirmoji stovyklos diena buvo skirta savo ir kaimyninio krašto pažinimui. Todėl šią dieną mokiniai aplankė Aštuonračio muziejų Nemakščiuose, pasivaikščiojo po Pašešuvio kraštovaizdžio draustinyje esančiu Molavėnų piliakalnių kompleksą. Taip pat vyko į Kelmės krašto muziejų kur dalyvavo edukacijoje “Indėnų buitis ir žaidimai”. Edukacijos metu mokiniai susipažino su Amerikos indėnų buities ekspozicija, sėdėjo indėniškame vigvame ir skambant indėniškai muzikai, klausėsi pasakojimo apie indėnų gyvenimo papročius. Stovyklautojai šaudė iš lankų į taikinius, gėrė ant laužo virtą indėnišką arbatą ir ragavo kukurūzinius irokėzų paplotėlius.
Antrąją dieną mokiniai praleido aktyviai sportuodami ir žaisdami sportinius bei judriuosius žaidimus gamtoje. Išbandė savo greitumą, lankstumą ir draugiškumą lenktyniaudami sportinėse estafetėse.
Trečią stovyklos dieną moksleiviai pažintinę kelionę tęsė Raseiniuose įsikūrusioje, indėnų dvasia dvelkiančioje aplinkoje “Svajonių sparnai”. Baltosios plunksnos lydimi stovyklautojai išbandė savo sumanumą ir drąsą žaisdami indėniškus žaidimus, kurie suteikė daug teigiamų emocijų. Buvo narsūs ir ištvermingi stovėdami ant vinių lentos ir labai atsakingi kiaušinių perdavimo vienas kitam žaidime.
Ketvirtąją dieną stovyklautojai praleido Tytuvėnuose. Apsilankė Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre ir sudalyvavo edukacijoje “Aktyvus protas”. Ši edukacinė programa – žaidimas – tai integruota gamtos pažinimo, matematikos ir fizinio aktyvumo pamoka gamtoje. Dalyvaudami šioje edukacijoje mokiniai patyrė atradimo džiaugsmą, nes turėjo galimybę bendradarbiaudami atlikti komandines užduotis bei priimti bendrus sprendimus.
Penktąją – paskutinę stovyklos dieną mokiniai vyko į Tauragę. Aplankė Tauragės STEAM centrą ir turėjo galimybę sudalyvauti edukacijose: „Cheminė mozaika – ikriukai“ ir „Robotika kartu su Lego Slike Essential“. Dalyvaudami veiklose mokiniai pritaikė STEAM žinias praktiškai, praplėtė problemų sprendimo, kritinio mąstymo ir kūrybiškumo įgūdžius. Visos savaitės veiklas vainikavo fizinės jėgos ir ištvermės išbandymas Taurų nuotykių parke. O taip pat ir apdovanojimai už draugiškumą, aktyvų dalyvavimą, pagalbą vieni kitiems ir plačias šypsenas, kurios mus džiugino visos stovyklos metu.
Niekas negali atstoti vasaros stovykloje patirtų įspūdžių. Nes svarbiausia – nepamirštama patirtis, istorijos įsisavinimas, smagūs renginiai ir šilta vasariška tarpusavio atmosfera.
Stovyklos vadovės Laima Macaitienė ir Jūratė Jokubauskienė
Skip to content