Menu Close

STEAM potyriai

               Gegužės 26 d. smalsuoliai antrokai aplankė Tauragėje įsikūrusį STEAM centrą. STEAM centras dėmesį skiria tiriamajai veiklai, matematikos, gamtos, menų, technologijų ir kt. mokslų populiarinimui, jų integracijai. Centro veiklose bendradarbiauja mokslininkai, įvairios savivaldybės, verslininkai, sudaromos sąlygos mokiniams per pamokas ar po jų atlikti eksperimentinius tyrimus, konstruoti, modeliuoti, susipažinti su mokslo inovacijomis.

  Mūsų mokyklos antrokėliams pasisekė STEAM centro labai užimtame veiklų tvarkaraštyje rasti porą laisvų valandėlių ir sudalyvauti  edukaciniuose užsiėmimuose „Cheminė mozaika /Vanduo ir tirpumas“ bei  „Robotika kartu su LEGO SPIKE“. Mokiniai susipažino su STEAM gamtamokslinės laboratorijos įrenginiais, stebėjo eksperimentus. Stebėjo  dramblio dantų  pastos gamybos procesą. Sužinojo apie medžiagų  tirpumą. Tyrinėjo, kaip angliavandeniai, reaguodami su sieros rūgštimi, išskiria šilumos energiją ir  virsta anglimi.  Diskutavo apie gautų medžiagų pritaikymą ir panaudojimą. Patys  gamino dirbtinius ikrus ir kūrė mozaiką. Mechatronikos/IT laboratorijoje mokiniai aptarinėjo, kaip žmogaus darbą palengvina robotai, patys išbandė robotų valdymą. Robotikos edukacijoje  gaminosi ir programavo robotą. Mokinių suprogramuotas robotukas  gebėjo  patiktinti “koncerto dalyvių” bilietus.

                      Tauragės STEAM centro edukacinės- patirtinės veiklos mokinukams paliko gilų įspūdį. Kiekvienas antrokėlis, pasipildęs geromis emocijomis, iš centro išvyko su gera nuotaika ir viltimi dar sugrįžti.

                                           Pradinių klasių mokytoja metodininkė Regina Klevinskienė

Skip to content