Menu Close

Festivalis-konkursas „Muzikiniu traukiniu atrieda Kalėdos“

Adventas – tai laikas, kai vieni kitiems uždegame po mažą gėrio žiburėlį, kad žinotume ir rastume, kaip vieniems pas kitus ateiti. Labai svarbu eiti žmogui prie žmogaus, kuo dažniau apkabinti nuliūdusį, sergantį, kad būtų geriau ir gražiau, kad būtų mažiau pykčio, o daugiau supratingumo… juk yra pasakyta: jei aplink nėra meilės, pats įdėk bent truputį ir jos rasi. Pradėkime nuo savęs, statykime tiltus, kurkime gyvenimo kelią…
Šiais gražiais žodžiais prasidėjo 6-asis tradicinis Raseinių rajono bendrojo ir specialiojo ugdymo mokyklų mokinių festivalis-konkursas „Muzikiniu traukiniu atrieda Kalėdos“, kuris šiais metais gruodžio 15 d. atpuškavo į Girkalnio pagrindinę mokyklą. Festivalyje-konkurse dalyvavo net 7 rajono ugdymo įstaigos: Ariogalos gimnazija, Girkalnio pagrindinė mokykla, Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija, Raseinių, Viktoro Petkaus progimnazija, Raseinių specialioji mokykla, Raseinių Šaltinio progimnazija, Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija. Festivalio-konkurso organizatoriai: Raseinių rajono Muzikos mokytojų metodinis būrelis, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba, Raseinių r. Girkalnio pagrindinė mokykla, Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija.
Renginio metu, mokiniai aplankė 5 stoteles, kuriose atliko įvairias muzikines užduotis: sprendė muzikines lygtis, pasitikrino žinias stotelėje „Įmink muzikinę mįslę“, su Kalėdine daina keliavo per pasaulį, surengė koncertą, kur kiekviena mokykla dovanojo pačią skambiausią ir nuoširdžiausią savo kalėdinę dainą…
Bendruomeniškai ir atsakingai dalyvaudami tradiciniame renginyje, panaudodami skaitmenines priemones, kūrybiškai interpretuodami, muzikuodami ir kurdami mokiniai atskleidė savo gebėjimus, bendraudami ir bendradarbiaudami įvairiose muzikinėse veiklose ugdėsi Pažinimo, Kūrybiškumo, Kultūrinę, Socialinę-emocinę, Komunikavimo, Pilietiškumo ir Skaitmeninę kompetencijas bei praplėtė savo muzikinį kultūrinį akiratį.
Laikas ištirpo greitai, graži bendrystė, skambi daina, vaikų šypsenos ir šiluma susiliejo į vieną gražią harmoningą melodiją, kuri liks mūsų, atmintyje, mūsų širdyse, mūsų laike…
Nereikia laukti stebuklų – jie vyksta kasdien, tik turime išmokti juos pamatyti ir už juos padėkoti, nes Kalėdos pirmiausia yra savęs dovanojimo šventė ir įkvėpimas, kuriuo turėtume gyventi visus ateinančius metus. Gražių ir jaukių artėjančių švenčių!!!
Muzikos mokytoja Rima Gudžiūnienė
Skip to content