Menu Close

Erasmus + projekto „Democracy building and social cohesion“ partnerių susitikimas Portugalijoje

Mūsų mokyklos atstovai dalyvavo Erasmus + projekto „Democracy building and social cohesion“ („Demokratijos kūrimas ir socialinė sanglauda“) partnerių susitikime Portugalijoje, Ponte de Limos vidurinėje mokykloje. Be šio projekto partnerių – portugalų ir turkų – į šią mokyklą tuo pat metu atvyko ir kito portugalų mokyklos projekto partneriai iš Vokietijos ir Serbijos, bei dvi grupelės mokytojų iš Rumunijos ir Kroatijos darbo stebėjimui. Mūsų mokiniai turėjo galimybę dalyvauti keliose bendrose veiklose didelėse grupėse, vėliau dirbo mažose grupelėse tik savo projekto temomis. Mokiniai grupėse nagrinėjo technologijų įtraukimo ugdyme teigiamas ir neigiamas puses, įvairių kultūrų įtraukimą į švietimo įstaigų gyvenimą, žodžio laisvės socialiniuose tinkluose teigiamus ir neigiamus aspektus. Trumpai susipažinome su Portugalijos istorija ir nustebome, kad 1974 metais čia įvyko Gvazdikų revoliucija, išstūmusi iš Portugalijos fašizmo režimą.
Mokyklos direktorė Maria Madelena Fonseca de Macedo visų grupių pedagogus pakvietė diskusijai apie švietimo politiką ir mokymų programų standartizavimą bei santykį su demokratijos interesais ginti kiekvieno individualumą; įtraukiojo ugdymo mokyklose – nuo neįgaliųjų iki užsieniečių – įgyvendinimą; skaitmeninių įgūdžių ugdymą mokyklose; išmaniųjų telefonų pamokų ir pertraukų metu naudojimą; tvarumo ugdymo mokyklose problemas. Diskusijų metu išryškėjo bendros visoms šalims problemos, šiek tiek skirtingi jų sprendimo būdai.
Ponte de Limos meras Vasco Ferraz visą didelę kelių Erasmus projektų delegaciją priėmė merijoje, čia mūsų projekto mokinių grupės pristatė per savaitę nuveiktų darbų rezultatus.
Po grupinio darbo vidurinėje mokykloje susitikimo šeimininkai mus nuvežė į Vianą do Castelo miestą prie Atlanto vandenyno, o visą ketvirtadienį gėrėjomės siauromis senamiesčio gatvelėmis, baroko architektūra ir žydinčiais skverais Bragoje.
Gegužės mėnesio pabaigoje vyks baigiamasis projekto susitikimas Lietuvoje, mūsų mokykloje. Grupė mokinių toliau diskutuos demokratijos, žmogaus teisių, vaikų teisių, rasizmo ir diskriminacijos temomis.
Erasmus projektai suteikia mokiniams ir mokytojams galimybę praplėsti akiratį, pažinti kitas kultūras, įgyti patirties dirbant įvairiatautėse grupėse, susipažinti su įdomiais žmonėmis, įgyti naujų draugų.
Skip to content